نتایج جستجو برای عبارت :

۸ اصل مهم اداب زندگی

هدف از به تحریر درآوردن این کتاب معرفی جوزم از جهات گوناگونی نظیر قدمت، تاریخ، جغرافیا، اداب و رسوم، گردشگری و ... می باشد.  جوزم بر خلاف اینکه در محور ارتباطی تهران _ بندرعباس قرار گرفته است ولی تا به حال مورد توجه و عنایت لازم و درشانی قرار نگرفته است و تا به امروز این شهر خوش اب و هوا با مردمانی خون گرم و اصیل به خوبی معرفی نشده است. امیدواریم با انتشار این کتاب توانسته باشیم گوشه ای از دین خود را نسبت به معرفی زادگاه و سرزمین پدریمان ادا کرد
به گزارش مشرق، خبرگزاری رویترز گزارش داد نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که ویروس کرونا ساعت ها در هوا و روزها بر روی سطح زنده بماند.
معنای این تحقیق این است که فقط حفظ فاصله از افراد کافی نیست و ویروس می تواند در هوا معلق بماند.
برای حفظ جان خود در خانه بمانید.
منبع : مشرق نیوز
خرید کتاب
خیلی وقت پیش برای معرفی استان محل زندگیم تصمیم گرفتم یه پست با این موضوع بذارم و حالا هم دومین پست رو، برای معرفی فرهنگ و اداب و رسوم محل زندگیم؛ میذارم.
مردم تربت جام توی هر مناسب اداب رسوم خاص خودشونو دارن دقیقا مثل همه شهر های ایران و دنیا ومتاسفانه امروزه  یا خیلی از اون اداب و رسوم ها به فراموشی سپرده شدن ویا دچار تحریف و تغییر شدند.
یکی از جالب ترین اداب مردم تربت جام؛ مربوط به تولد نوزاد میشه که برای من خیلی جذابه.
موقع تولد بچه کسی که

23 ذی القعده روز زیارتی امام رضا علیه السلام است و در این بسیاری از مسلمانان اعم از شیعه و سنی می کوشند از این فیض بهره مند شوند و خود را به بارگاه ملکوتی حضرت برسانند و برای تکمیل فیض ل و بهره مندی بیشتر از برکات زیارت لازم است نکات  مهمی مورد توجه قرار گیرد زیرا زیارت ائمه معصومین علیهم السلام نیز همانند دیگز زیارات دارای اداب مخصوص است از جمله:
ادامه مطلب
ابو اسماعیل  گوید بامام باقر ع  عرضکردم  قربانت  گردم نزد ماشیعه بسیار است   فرمودایا توانگر. بفقیر توجه میکند و ایا نیکو کار از بدکردار درمیگذرد. و با یکدیگر مواسات میکنند. عرضکردم نه  فرمود انهاشیعه. نیستند. شیعه کسی استکه چنان کند12. امام باقر ع  میفرمود اصحاب خودرا بزرگ دارید و احترام کنید و بیگدیگر رو ترش نکنید زیان نزنید ورشگ نبرید از بخل بپرهیزیزید تا از بند گان مخلص خدا باشید  13 مام باقر به سعیدبن حسن فرمود ایا یکی  از شما نزد برادرش
آداب دوجو
این آداب میتواند در سبک های مختلف متفاوت باشد اما در اینجا آداب کلی به اضافه نکاتی درباره آداب دوجو کیوکوشین کاراته ذکر می کنیم .با رعایت این اداب یک پیوند اعتماد و احترام بین شما و استاد و دیگر اعضا بوجود می آید .به خصوص در کیوکوشین کاراته که مسیر کیوکوشین از طریق آموزش مداوم، کار سخت، نظم، تعهد، تواضع و احترام به فرجام می رسد.
۱- هنگام ورود و یا خروج از دوجو،شایسته است که رو به  اُ سِنسی (سِنسی بزرگ)، کامیزا (جایگاه ویژه) و یا جلو کل
مفضل جعلی گوید حضرت صادق ع فرمود براستی حسرت وپشیمانی ووای اینها برای انکس است بانچه. بیند سود نبرد وانچه بر ان استواراست از روش وعقیده نداند  که چیست وایا برایش سود بخشد یا زیان من عرضکردم قربانت پس از مباناین مردم رستگارشان بچه چیز شناخته شود فرمود انکس کهکردارش با گتارش موافقت دارد وانچه می گوبد بدان عمل کند گواهی بنجات،و رستگاری برای او ثابت شده و هرکه کردادش موافقت با گفتارش ندارد ایمانش عاریت است  شرح مجلسی ره در گفتار امام صادق ع ک
کتاب علیه تفسیر ، سوزان سونتاگ ، احسان کیانی خواه ، نشر حرفه نویسنده 

بزرگترین هنرها پنهان و پوشیده اند ، نه ساخته و پرداخته. 

به دقیق ترین معنای کلمه باید گفت تمام محتواهای آگاهی غیر قابل توصیف اند. حتی ساده ترین حس هم در تمامیت اش ، به وصف در نمی آید. بنابراین هر اثر هنری را باید طوری درک کرد که نه تنها چیزی را بیان کرده ، بلکه به نوعی هم با امر وصف نشدنی کلنجار رفته است. در بزرگترین هنرها ، همیشه به حضور چیزهایی پی می بری که نمی شود به بیان

هو الحی
.
#قسمت_بیست_و_هشتم
.
کارن حرف ها رو یا فارسی می زد یا هندی 
و نمی گذاشت من یا اون ها بفهمیم حقیقت چیه
فقط این بازی رو خود کارن می دونست تا اینکه من و گیتا رفتیم یکم باهم وقت بگذرونیم
گیتا تعریف کرد که اون روز که فیلم می گرفته من رو به عنوان عروسشون معرفی کرده و این بار که رفته بوده گفته ما نامزد کردیم و باید برای خواستگاری بیاند
و اداب و رسوم ما رو گفته بود
ادامه مطلب
کارتلوس عنوان مستندی درباره گرجیهای شمال ایران به تهیه کنندگی و کارگردانی ارش رمضانی.تصویر برداری علی غنی پور.صدابردار علی روشن.روایتگری سید احمد طاهرپور برای سیمای برون مرزی صدا و سیما در حال تهیه و تولید می باشد که مدت این مستند یکسال بطول خواهد انجامید.این مستند روایتی از زندگی قوم گرجی در شهرستان بهشهر و اداب.رسوم.سنن.گویش و ارتباط با اصل و نژاد خودشان در گرجستان روایتی تحقیقی و پژوهشی و قوم نگارانه که در بخش روایت تصویری برای مخاطبان
امشب ب زور یکی‌رو‌گیر آوردم باهاش حرف زدم
ولی کافی نبود
تمام سعیمو کردم درباره موضوع پیش رو حرفی نزنم
کاش پایان نامه ش زودتر تموم شه. بیشتر وقت داشته باشه باهم حرف بزنیم
دلم برا اون وقتا ک هر رور از صبح تا غروب با هم بودیم تنگ شده
و داشتن هم اتاقی هایی ک همیشه کنارتن و احساساتتو جواب میدن
دلم واسه ی دردودل ۲ نصف شبی با یه گروه دوستانه تنگ شده
واسه ی بحث فلسفی ۵ ۶ نفره جذاب درباره معنای همه چی
واسه تعریف کردن از تجربیات مختلف برا هم
واسه گفتن از
آداب سخن گفتن
در اسلام باب وسیعی برای این مسأله گشوده شده، از جمله اینکه: تا سخن گفتن ضرورتی نداشته باشد سکوت از آن بهتر است. چنانکه در حدیثی از امام صادق  علیه السلام  می خوانیم: السکوت راحة للعقل؛ سکوت مایه آرامش فکر است. [1]
و در حدیثی از امام علی بن موسی الرضا  علیه السلام  آمده است:من علامات الفقه: العلم و الحلم و الصمت، ان الصمت باب من ابواب الحکمه؛ از نشانه های فهم و عقل، داشتن آگاهی و بردباری و سکوت است، سکوت دری از درهای حکمت است. [2]البت
شناخت کودک از دیدگاه روانشناسی(بخش هجدهم)

۱-۲-۱-۴) هدف های اموزشی و تربیتی کودکستان

۱- پرورش عادت های مفید و ارائه اطلاعاتی درباره سلامت بدن و رعایت بهداشت و شناخت عامل ها و محرک های خطر ساز و شیوه های حفظ خود در مواقع احساس خطر و ایجاد اداب و رسوم اجتماعی برای سازگاری با محیط و برقراری ارتباط با دیگر کودکان و ایجاد مهارت هایی برای رفع نیازهای شخصی متناسب با وضع عمومی جامعه مانند اداب غذا خوردن ، مهارت های ورزشی ،فکر کردن و عمل کردن و…
آداب الصلاة 
السید حسن نصرالله

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دروس فی السیر والسلوک
 21/ذو القعدة/1428
 حفظ الملف
ــــــــــــــــــــــ
آداب الصلاة  بصوت  الشیخ حسین کورانی (قده) 
ــــــــــــــــــــــ
اداب التکبیر وال
مورد توجه بودن گاهی به قیمت خیلی گرانی تمام میشود. 

حدود نصف کتاب غرور و تعصب رو خوندم که عنوان اصلیش درواقع غرور و پیش داوری هست. از این که هیچ شباهتی به زندگی الان ما نداره لذت میبرم و خوشحالم که اینجوری. ادم متوجه رسم فرهنگ زندگی آدما توی اون دوره که جین استین زندگی میکرده میشه. تفکراتشو اداب و رسومشون. ولی اخلاق ادما که همینی که الان هست شاید البته یه ذره کمتر. برام جالب این دنبال شوهر بودن. مراسم رقص رفتنو رقصیدن. آشنا شدنا با هم. من که هیچ
شسته
نمای سیمان شسته ویلا
⚡️بخشی از مزایای نمای شسته برای ویلا

نمای ویلا یکی از مهمترین المان ها و بخش های ویلا است از دید فنی نمایی مناسب است که با شرایط محیطی و سبک فرهنگ و اداب و رسوم منطقه سازگاری داشته باشد.
از دیر باز سنگ و نمای سنگی در ایران مورد اقبال عمومی بوده است سنگ هم از نظر زیبایی و هم از نظر مقاومت در برابر شرایط جوی منطقه ایران از سایر مصالح بومی برتری دارد.
نمای شسته سیمانی یکی از انواع نماهای سنگی مرسوم در ایران که در برابر ب
برای اخرین بار هشدار می دهم اگر از رفتن از تو نجاتم ندهی  در یک قایق سرگردان سر سپرده به اب خواهم رفت و زیر خروار ها ماهی یخ زده با چشمانی که گمان می کنند دانه های برف را دیده اند گم و گور خواهم شد می دانی از بوی تعفن ماهی ها و سرمای برفی که هر دو نمی دانیم تا کی خواهد بارید امیدی به زنده ماندن شاید باشد اگر از انبوه هزاران صدایی که نامم را فریاد می کشند با تمامی وجودت نامم را با نام خودت صدا بزنی کمی هم که گریه کنی من مگر بی وجود باشم غمت را بشنوم

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
به نام او
مدتی قبل بود به دیدار اسکلت بانویی هفت هزار ساله رفتم در موزه
بانویی که هفت هزار سال بود چهره بر رخ خاک نهاده و چشم هایش را بسته و چنان آرام  بر بستر سنگی خویش خفته که گویی دخترکی بازیکوش بر رخت خواب پر قوی خود خفته
به کنارش رفتم و به او سلام کردم
راستش را بخواهیم نمیدانستم انچه که او از اداب دیدار اول میداند با انچه که من میدانم چقدر تفاوت دارد
کنارش ایستادم به او خیره شدم قد بلندی داشت بیشتر از 170 سانت
فکر میکنم در هنگامه ی زندگی خوی
پس از سالها فهمیدم که اون عبارتی که دنبالش بودم چی بود
یادتون هست بهتون میگفتم و همه هم میگن که ایرانیا اولین شغلی که توش حرفه این دلالی هست و متخصص چونه زدن هستن؟
مثلا تو از شهرستان رفتی تهران، یا از گیلان رفتی اصفهان یا شیراز، ایرانی جماعت نمیفهمه که اوکی شاید گرفتن دویست تومن بیشتر توی کرایه براش خوب باشه ولی اولا خودش کوچیک میشه در ثانی دله دزد میشه ثالثا شخصیتت کجا رفته رابعا دنیا سرای مکافاته. ولی اگه توی همین اصفهان یا شیراز یه اصفهان
سروده های تربتی همه نوع محتوا رو شامل میشن ولی من میخوام اینجا به در مورد محتوای اخلاقی اونا براتون میگم 
بزرگان وعارفان و مشایخ تربت جام مفاهیم بلند اخلاقی خودشون یا اداب نیکوی اجتماعی رو تویه شعر سرایی بیان میکردن؛ مثلا سفارش به دینداری :
(( برادر رسم دینی را به جا کن         نماز و روزه وذکر خدا کن 
   اگر مایی که جنت را ببینی           به ناموسای مردم کم نگاه کن ))
یا مثلا  سفارش به توکل خالصانه :
(( نمک با دانه فلفل مزن یار            سخن در پیش
نقاشی فرایندی است که طی ان،رنگ روی سطحی مانند کاغذ و بوم،نقش ایجاد می کند و اثری خلق می شود. به فردی که این کار را انجام می دهد((نقاش))نام می گویند .نقاشی ها سبک های متنوعی دارند:مانندمدرنیسیم(نوگرایی))کوبیسم((حجم گری))و...سبک ها بیانگر نوع تفکر و علاقه،اندیشه و احساسات نقاش هستند.
با این مقدمه می خواهم بگویم،هر یک از ما در زندگی مانند نقاش عمل می کنیم.ما با قلم موی اعمال و رفتارمان،تابلوی زندگی خود را ترسیم می کنیم.این تابلو می تواند بیابانی خشک
نقاشی فرایندی است که طی ان،رنگ روی سطحی مانند کاغذ و بوم،نقش ایجاد می کند و اثری خلق می شود. به فردی که این کار را انجام می دهد((نقاش))نام می گویند .نقاشی ها سبک های متنوعی دارند:مانندمدرنیسیم(نوگرایی))کوبیسم((حجم گری))و...سبک ها بیانگر نوع تفکر و علاقه،اندیشه و احساسات نقاش هستند.
با این مقدمه می خواهم بگویم،هر یک از ما در زندگی مانند نقاش عمل می کنیم.ما با قلم موی اعمال و رفتارمان،تابلوی زندگی خود را ترسیم می کنیم.این تابلو می تواند بیابانی خشک
اگر فقط یک کم فضای بیشتری داشت میرفتم و به عوض روی تخت زیر تخت می خوابیدم ..امن تر است!..حداقلش امکان ندارد هنگامی که در بارگاه پادشاه هفتم خواب هستی سقوط کنی که مچ هایت بپیچد و لنگ هایت دو متر ان طرف تر پرتاب شود ملاجت پخش زمین شود و فَکَت خرد شود...حتی وقتی زلزله بیاید اگر روی تخت خوایبده باشید و سقف روی هیکلتان خراب شود با تشک یکی میشوید ...یعتی احتمالا به دلیل سطح نرم تشک و فشار اوار به جای این که همان بار اول  له و لورده و پرس شده توفی شوید اس
ستون قصه های انقلاب

پنجاه سالش هست و یک مهندس برق با باورهایو عقاید خودش.باورها و عقایدی که می گفت بهشون ایمان دارم.این روزها مثل همه مردم  از حال و احوال سیاست و اقتصاد سرزمینش گله دارد.وقت هایی که از این نا به سامانی ها کلافه می شود،فحش می دهد.فحش ها ساده و در حد اداب و اخلاقش.نه دیگه منشوری و غیرقابل پخش.اون روز سر یکی از کارهای شرکت که گیر امضای یک آدم بی جنبه بود،کلافه شده بود و با کنترل تلویزیون بازی می کرد و غرغر که حواسش پرت مستندی شد
بس
الرحمن الرحیم- بخش پنچم – حادیت رسول الله صلواته الله علیه واله والسلم سرور
کائنات ودو جهان-1- سفر کنید-2- اگر که درسفر مالی به چنگ نیاورید- غقل شما
فزونی  خواهد یافت—3- اگر که مردم از رحمت
خدا به مسافر اگاه بودند –همگی بار سفر می بستند- همانا خداوند با مسافر مهربان
است-4- خدا دارنده موی سفید را بزرگ میدارد-5- احترام به فردخرد سال از امت من-
احترام به من است-( به شرطی که در راه ایمان باشد)-6-برکت همراه سالمندتان شما
است-7— خداوند منان اقلام معیشت

یکی از مهمترین قسمت های سفر به چین آشنایی با آداب معاشرت با چینی ها است. کشور چین، دنیای پیچیده ای از فرهنگ ها و تمدن ها می باشد و قطعاً برای افرادی که برای اولین بار به این کشور سفر می کنند مسائل فرهنگی، یک چالش بزرگ محسوب می شود. از لحظه ای که هواپیما در فرودگاه فرود می آید و شما وارد خاک چین می‌شوید در نگاه اول، احساس می کنید همه چیز برای شما دشوار و غیرقابل باور است.اگر قصد سفر به چین را دارید می توانید بابهروزسیر و اخذ ویزای انفرادی
آنچه در ادامه خواهید خواند، بخشی از تلخیص (خلاصه سازی و ساده سازی) صاحب وبلاگ مشهود از کتاب «آداب نماز» امام راحل است، تلخیصی که کوشیده شده تا عملی ترین نکات را مد نظر قرار دهد:
* انعمت یعنی نعمت معنوی که خدا به اولیای کامل داده و به وسعت زیاد، از فیض خود نصیب ایشان نموده است. پس منظور از انعنت، نعمت مادی نیست.
* سه بار روز وقت بگذار و هر بار هزار مرتبه توحید فی المجلس با توجه لازم، بخوان و برکات آن را در احوال خود ببین. (وصف کامل این دستور در ص 317 ک
هنوز دو سال کامل نشده که اومدم بیرون از شهرم‌ اما حس نامریی بودن دارم
حس میکنم یکی از توی تموم لحظه‌ها پاکم کرده 
دقیقا مثل اون موقعی که هرمیون خودشو از ذهن خانواده‌اش پاک کرد 
حس میکنم یکی منو از توی ذهن همه‌ آدما پاک کرده
واسه همین بین دو ترم نرفتم خونه
واسه همین میترسم تابستون برم خونه
میترسم برم و نامریی شده باشم یا نه ببینن منو ولی به یادم نیارن
میدونی من هیچ وقت دختر مهربون و خوش سر و زبونی نبودم
من همونی بودم که باید حواسمو جمع میکرد
کنسرت موسیقی کلاسیک هم مثل اکثر رویدادها فاز مخصوص خودش رو داره و البته اینجا نمی‌خواهم بگم دستمال گردن ببندید یا کلاه انگلیسی سرتان بزارید! نه اینجا برخی از اداب حظور در کنسرت رو باهم می‌خوانیم که عمده آن به ما یاد می‌دهد که چه کارهایی دیگران را آزار می‌دهد وبه چه نکته‌هایی باید توجه کنیم.
لباسباید باور کنید که شما به کاخ ناپلئون دعوت نشدید و از طرفی پیکنیک هم نمی‌روید! لازم نیست لباس شما بسیار فاخر و مجلل باشد از طرفی هم یک تیشرت که روی
جاذبه گردشگری تور کنیا

جاذبه گردشگری تور کنیا
1- پارک ملی مارا ( ماسایی ) :
این پارک را یکی از ذخایر حیات وحش جهان می دانند ، این پارک در مرز با کشور تانزانیا قرار گرفته است و یکجورایی پل ارتباطی حیات وحش دو کشور است ، از جمله موارد جالب حضور مردمان بومی است که در این منطقه به چراندن و پرورش حیوانات با اداب و رسوم بومی خود مشغولند که به ماسایی معروف اند، بیشترین حیوانی که در این منطقه به چشم می خورد گورخر است ، البته در کنار رودخانه کروکودیل و ا
18 ماه اول زندگی کودک: 18 ماه اول زندگی کودک

18 ماه اول زندگی کودک

1. تولد راحت و ساده و خوب
چون میدونیم کودک بزرگترین اسیب رو از فاجعه تولد میتونه ببینه و اگر اکسیژن در
هنگام تولد به مغزش نرسه باعث از بین رفتن میلیونها سلول مغزی در مغزش خواهد
شد.

2.زندگی بدون درد و رنج
کودک در 18 ماه اول نباید با درد و رنج و زندگی کنه لذا هر کوشش و تلاشی بکنید تا
فرزندتون این دوران رو در لذت و آرامش زندگی کنه لذا مساله های گوش درد و دل
درد و گرما و سرما و آسیبها
6 جاذبه گردشگری کنیا + (عکس)
1- پارک ملی مارا ( ماسایی ) :
این پارک را یکی از ذخایر حیات وحش جهان می دانند ، این پارک در مرز با کشور تانزانیا قرار گرفته است و یکجورایی پل ارتباطی حیات وحش دو کشور است ، از جمله موارد جالب حضور مردمان بومی است که در این منطقه به چراندن و پرورش حیوانات با اداب و رسوم بومی خود مشغولند که به ماسایی معروف اند، بیشترین حیوانی که در این منطقه به چشم می خورد گورخر است ، البته در کنار رودخانه کروکودیل و اسب آبی نیز زیستی مخف
تابلو چوبی وان یکاد یکی از محصولات مورد پسند مشتریان فروشگاه است. قیمت تابلو وان یکاد ارزان قیمت بوده و بدلیل داشتن آیه شریفه و ان یکاد ارزش بالای معنوی دارد. شما می توانید از تابلو وان یکاد چوبی برای تزئین و تبرک انواع دکوراسیون های منازل و دفاتر کار استفاده کنید. قاب وان یکاد اصفهان در عین سادگی زیباست. این اثر توسط دستگاه لیزر برش خورده و قابل تولید در تیراژ بالاست. هدایای تبلیغاتی ارزان مورد توجه سازمان ها و ارگان های خصوصی و دولتی است. ش

کتاب هزار طلسم و مجموعه و گلچینی است از صدها طلسم و تعویذات بسیار قوی از معروفترین و مجرب ترین و معتبرترین کتابهای علوم غریبه استخراج شده است . یکی از خصوصیات کتاب هزار طلسم این است که طلسمات و تعویذات این کتاب بر اساس طبع و طالع هرکسی تنظیم شده است …
نایاب ترین طلسمات و ادعیه ها برای هر طبعی در باب مهر و محبت، طلسمات جذاب شدن و طلسم زیبایی، بخت گشایی، راضی شدن خانواده ها برای خواستگاری و نیز آموزش کامل علوم غریبه
فهرست مطالب کتاب هزار طلسم
[می نشیند و کلاه خود و سپر را بر زمین می گذارد. سرش را به دیوار تکیه می دهد. جریان عرق آمیخته با خون را از روی صورتش پاک می کند ]خب من از انتخاب واحدی که قریب به 70 درصد بچه ها با مشکلات عجیب مواجه شدن، با سربلندی و موفقیت خارج شدم ! یک چیزی شبیه به معجزه ! 
+
انتخاب واحد دیروز بود که به خاطر مشکل سامانه موکول شد به امروز .وقتی مضطربم، اشتهام صفر میشه و اگر خوراکی بخورم ، گلاب به روی همگی ، برمی گردونم ! دیروز نه نهار خوردم نه شام . از استرس داشتم ضعف می
آموزش صادرات به ترکیه  و نکات اساسی در این حوزه
یکی از کشورهای که در همسایگی ما قرار دارد و با ایران تعاملات تجاری خوبی دارد کشور ترکیه میباشد ترکیه یکی از خریدارن نفت ایران به حساب می آیید صادرات به ترکیه به جهت نزدیک بودن دو کشور به یکدیگر دارای مزیایی میباشد.ما در ادامه شما را با بازار مصرفی ترکیه و صادرات کالا به این کشور آشنا میکنیم.
آموزش صادرات به ترکیه
ایران با کشور ترکیه هم در زمینه صادرات و هم در زمینه واردات تعامل تجاری دارد .
کشور
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله: بر شما باد حفظ آرامش و وقار؛ بر شما باد آرام راه رفتن با جنازه هایتان.
صبح رفتیم تشییع جنازه یکی
پیرمرد بود داشتم به رفتن تو این موقعیت ها فکر میکردم که برای خودم نسبت به زمان های نوجوانی بیشتر شده نمیدونم هم انتظار ها هست که باشیم  هم اینکه خودم اگه از طرف ما هم چند نفر برن اگه برسم باز خودم حضور پیدا میکنم دلایلش متعدده اما یکیش که مهمه برام به خاطر بستگان درجه یک فوت شده هست که فکر میکنم  نباید احساس غم و اندو
ابوموسی اشعری ازشخصیت های برجسته ی اهل سنت که از صحابه بزرگ پیامبر صلی الله علیه واله وسلم در نزد اهل سنت به شمار می رود. در روایتی با سند صحیح که در مسند احمد بن حنبل نقل شده است، بیان می کند که ما کیفیت نماز پیامبر صلی الله علیه و اله وسلم را ازروی عمد یا سهو از یاد بردیم، ولی کسی که ما را به یاد نماز پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می انداخت همان نماز علی علیه السلام می باشد، این روایت در مسند احمد بن حنبل که از کتاب های دسته اول حدیثی اهل سنت م
تفکر مدرنیسم به جهت تأثیر مبانی فکری و فلسفی خویش بر معماری، و تجلی اصولش در معماری و شهرسازی، دگرگونی بنیادینی را بر انسان ها و فرهنگ آنها تحمیل نموده است. یکی از وجوه بارز مدرنیسم که قبلا هم گفته شد، تمرکز بر توجه به «فردا» می باشد، که این توجه سبب بروز «از خود بیگانگی»، «غربت» و «انزوای» انسان معاصر گردیده است. اگر چه که حسرت زندگی جمعی گذشته را می توان به عنوان یکی از مسائل امروز جامعه شهری مطرح نمود و اظهار داشت که ": گر چه «در زندگی روزمر
می گویید ملاک ازدواج ایمان است ولی نمی گویید زندگی زناشویی سکینه است، راه کمال است، عشق ورزیدن دارد هزار شیرینی دیگر که خدا گفته باید داشته باشد حالا یه بابای به اصطلاح با ایمان شاسکول آمد تا زندگی کند زد رفت پی کارش! حالا چه گلی به سرمون بگیریم؟
نباید قبل از ازدواج به ملاک هایی (که نمی دانم چرا شما قبول ندارید) مثل اخلاق و آدب معاشرت مبتنی بر عرف و شرع و سعه صدر و درک صحیح از زندگی و بلوغ فکری و عاطفی و استقلال مالی و روحی روانی و توانایی حل مش
چگونه برنامه نویس شویم!؟
چگونه برنامه نویسی را یاد بگیریم!؟
همون طور که از ادرس مطلب پیداست می خواهیم درباره اینکه چگونه به یک برنامه نویس تبدیل شویم صحبت کنیم ...
گام اول: پیش نیاز
خب قبل از اینکه به فکر برنامه نویسی کردن بیوفتید باید با مساعل مقدماتی کامپیوتر مانند کار کردن با کامپیوتر , اشنایی با مفاهیم کامپیوتر مانند سیستم عامل و .... , اشنایی با نصب سیستم عامل(حداقل ویندوز....),اشنایی و کارکردن با نرم افزار های مایکروسافت آفیس , فتوشاپ و ...
*نک
بقلم شهروز براری صیقلانی اپئزود اول از اثر شماره یک                    نویسنده اثر     شهروز براری  صیقلانی  اثر   
L♥o♥v♥e♥♥♥s♥h♥i♥n♥♥b♥r♥a♥r♥y♥

داستان اول ♦♦ از شهروز براری صیقلانی   ♦♦

همواره حرفهایم را نتوانستم بگویم ، درعوض بی وقفه نوشته آم . چه توان کرد وقتی توان ابراز نباشد؟ نوشتن بهتر از در خود نهفتن است . هر چه است از نگفتن بهتر است. افسوس ک اشتیاق خواندنش نباشد. افسوس.....
ترا روی کاغذ ها جامیگذارم و میروم ،م
در این مقاله درباره مناسک حج عمره در حج و زیارت توضیح میدهیم. زیارت خانه خدا سفر به سوی کعبه و معبد توحید است.
از آنجا که این سفر مقدس دارای ابعاد گوناگونی است و پیام ها و برداشت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و عبادی آن،
میتواند متضمن فوائد بیشماری برای زائرین بیت الله الحرام باشد.
لذا شایسته است راهیان خانه خدا زائرین حرم شریف نبوی قبل از عزیمت به سرزمین نزول وحی
از طرق گوناگون شناخت و معرفت لازم را کسب نموده،
و در شرایطی وارد سرزمین
بسم الله الرحمن الرحیم- زیارت اربعین- مطالب از بیانات مشعشع حضرت والا مقامی عاشق ال حسینی   ایت الله حسین انصاری رحمت الله  اسا با الهمات ایشان نوشته شده است فقط یک حدیث از حقیر سرتا پا تسلیم است وان این است-که- امام صادق علیه السلام فردی راخواستند که ازدوستان سربود فرمودند که من مخارج تو وتوشه راه را برای رفتن به کربلا میدهم که در زیربارگاه حبیبالهی  نظر کرده ودعا کنی -  وحال خوشی ندارم وشفای منرا از امام حسین علیه السلام بطلبی ایشان گفت چر
برای اینکه به خوبی با آداب و اصول معاشرت و روابط اجتماعی آشنا باشید و مطمئن شوید که هیچ‌کدام از گزینه‌های ضروری را نادیده نمی‌گیرید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید.
۱- سلام و احوالپرسی
سلام و احوالپرسی صحیح و مناسب یکی از ملزومات آداب روابط اجتماعی است. نخستین برخورد آدم‌ها با یکدیگر باید با رعایت دو اصل زیر همراه باشد:
شما باید دست طرف مقابل را سریع فشرده و رها کنید. هرگز دست مخاطب را برای مدت طولانی در دست نگیرید زیرا با این کار
اینکه ما با یهودیا(صهیونیست ها ) دشمنیم ی واقعیته ... هیچ کدوممون چش دیدن هم دیگه رو نداریم :|
اما ی واقعیت اینه که اونا تلاششون خیلی خیلی خیلی بیشتر از ماها بوده 
کل مسلمونا 2 میلیارد هستن اما کل یهودیا تو دنیا " 14 میلیون" نفر هستن که وقتی نگاه میکنیم تو اقتصاد و سیاست خیلی موفقیت داشتن مثلا 
در طول 105 سال گذشته ، 14 میلیون یهودی ، 15 دوجین از جوایز نوبل را کسب کرده اند در حالی که تنها 3 جایزه نوبل توسط 2 میلیارد مسلمان کسب شده است (غیر از جوایز صلح).
اگر قصد دارید مطلع شوید کلا فینگر فود چیست ضروری است بسیار راحت بیان کنیم لقمه های نان و پنیر و گردو که مادرتان برای شما اماده می کرد سبکی از فینگرفود است ، در اصل فینگرفودها تکه های کوچک و تهیه شده غذا ، دسر ، شیرینی ها اند که جهت پذیرایی در ضیافت ها اماده می شوند و در اختیار مهمان ها قرار داده می شود. در این مطلب هم در خصوص این سبک خوراکی ها در ضیافت ها و جشن ها و تولد ها پرداخته ایم که می توانید از ان ها ایده بگیرید . با ما تا انتهای این مقاله هم
فکرش را بکنید بعد از دو روز اقامت همه متوجه خواهند شد که شما بانویی جسور هستید اما تنها در سفرید.

چندی‌است تنها سفر کردن به ایران هم سرایت کرده و زنان زیادی با یک کوله پشتی نه تنها ایران بلکه جهان را می‌گردند. سفر تنهایی باعث افزایش اعتماد به نفس و تاثیرات مثبت در زندگی خواهد شد. درصفحه گردشگری مجله دلتا امروز برای خانم‌هایی که قصد دارند اولین سفر تنهایی خود را تجربه کنند، پیشنهاداتی داریم. اما پیش ار هر چیز نکته مهم اینکه: جی پی اس گوش
چرائی افزایش جرائم حیوان آزاری
س:
بافرهنگی یابی فرهنگی؟
یک کلیپ حاکی از ضرب وشتم بیرحمانه سگی
بخت برگشته توسط انسان نماها درجایی همین نزدیکیها ودران سودریدن شکم قوچ باردار وبیرون
راندن محتویات شکمی(جنین) وسربریدن خرس وبافخر عکس وفیلم گرفتن ازان ودر جایی دیگر
ازپای درامدن پلنگ وگرگ باگلوله شبانان نااگاه ویابه جان هم انداختن سگهابرای ماست
مالی کردن عقده هاو...
به نظرشما مرز بافرهنگی وبی فرهنگی چه تعریفی دارد؟ایا
بالیدن به عمق فرهنگ چند هز
با پیشرفت علم در زمینه ی رفت و امد و ایجاد راه های زمینی، دریایی و هوایی می توان گفت که گردشگری و سفر به کشورهای خارجی چندین برابر به نسبت گذشته افزایش داشته است. انسان ها به طور ذاتی این تمایل را با خود دارند که مدام به دنبال دیدن از مکان های جدید و تجربه های جدید می باشند که این امر خود دلیل محکمی برای افزایش روز افزون توریست به کشور ها شده است تا چندین صده گذشته فقط اقشار مرفه جامعه توان مسافرت های خارجی را داشتند، اما با پیشرفت فرهنگ و علم ک
روابط والدین و کودک
از زمانی که تصمیم به بچه دار شدن می کنید، شما مسئولیت پرورش، تربیت و نگهداری از یکی دیگر را پذیرفته اید. تولد فرزند علاوه بر تحمیل هزینه های مالی، نیاز به صرف وقت و برنامه‌ریزی دارد . کودک برای رسیدن به مرحله باروری نیازمند تعامل با محیط و رشد و شکوفایی استعداد های نهفته اش است. با برنامه‌ریزی و مدیریت درست شما می‌توانید درزمینه­ی فرزند پروری به بهترین نحو ممکن عمل کنید و فرزندی متناسب و مفید تحویل جامعه بدهید.

۲-۱۱- تو

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
فارس نوشت:: ماه رمضان در فرهنگ ایرانِ اسلامی دارای
احترام فراوان بوده است و در این ماه مردم اقبال بیشتری به راز و نیاز با
خدا و انجام عبادات داشته‌اند. در فرهنگ مردم تهران نیز این مورد به چشم
می‌خورد و در کتب تاریخی متعددی این موضوع منعکس شده است. جعفر شهری در جلد
سوم کتاب «تهران قدیم» در این باره می‌نویسد:

ریزه‌خوانی و مناجات
تقریباً از سه ساعت به اذان مانده یعنی با اولین
ریزه‌خوانی‌های مناجاتیان، زن‌ها بیدار شده یکدیگر را برای پخت
        بچگی   تا  یبچارگی            بقلم        شهروز براری صیقلانی      شین براری‌
نمیدانم خارج از خوشبختی های کودکانه چه چیزایی در انتظارم است نمیدانم آینده‌ی من زیبا و یا وحشت انگیز خواهد شد!..
تراژدی چیزیه که آدمها رو شکل میده، البته برخی از افراد رو. و رویا چیزیه که آدمها رو برای ادامه‌ی مسیر سخت و صعب‌ العبورِ زندگی تشویق میکنه. هر درام با یه رویا آغاز میشه، اینها چیزهایی بود که باباحمید سالها قبل وقتی که فقط شش سالم بود بهم گفت. اون دا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها